Ana sayfa Dekorasyon Dekorasyon ve Ev Tekstili

Dekorasyon ve Ev Tekstili

30
0
Dekorasyon ve Ev Tekstili
Dekorasyon ve Ev Tekstili

Dekorasyon; hayatımızın her bölümün de stil sahibi olduğumuzu, sadece kıyafet seçimlerinde değil ev dekorasyonun da göstermeli ve kişisel tarzımızı ortaya koymalıyız son bir kaç yıldır ev dekorasyonların da daha yalın ve sadeliğe yönelmiş durumdayız gerek moda akımları gerekse rahat kullanım açısından en sade, düz ve yalın renk ve objeleri evlerimiz de tercih eder olduk. Eski zamanların retro havasını, karışık desenli halılar, duvar kağıtları, perdeler mobilya kumaşlarının yerine soluk ve soft renkleri tercih etmeye başladık. Şimdi sizlerle eskilere gidelim ve büyük annelerimiz everin deki dekorasyon seçeneklerini gözden geçirelim ve belki bir cesaret evlerimizde uygulamak için bir bakış atalım ve bir parça nostalji yaşayalım.

Desenli rengarenk halılar, koyu ve pastel tonda duvar boyaları, desenli duvar kağıtları, kabartmalı döşemelik kumaşlar, rengarenk desenli perdeler, oymalı mobilyalar, evlerde adeta saray havasında döşenmiş altın varaklı koltuklar, hatırlar gibi olduk değil mi? Bizlerde evlerimiz de bu dönemleri hatırlamak için küçük detaylarla sade ve yalın döşenmiş evlerimize canlılık ve hareketlilik getirebiliriz. Örneğin ; renkli kumaşlarla döşenmiş berjerler’le evlerimizde şık kahve içme köşeleri yaratabilir ve sıradanlıktan bir parça dahi olsa sıyrılabiliriz. Perde seçimlerinde daha cesur olup pastel tonlarını veya desenli kabartmalı goblen kumaşları kullanabiliriz.

Evim Evim Güzel Evim

Kolay gibi gözükse de bu tarz dekorasyonlar da dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmak da örneğin desen karıştırmak odalarınız da farklı desenler kullanmak isterseniz bir desen daha karmaşıkken diğer deseni daha basit daha yalın seçmelisiniz. farklı dekorasyon örnekleri için sitemizi detaylı şekilde araştırabilir, sizlere sunacağımız örneklerden ilham alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here